V dnešní době je velké množství různých obchodních řetězců. Každý den na nás útočí reklamy s akční nabídkou potravin. Vždy ve schránkách nacházíme stále nové a nové letáky. Jak to doopravdy je? Když se zaměříme na reklamní letáky, tak jejich hlavním úkolem je nás dostat do obchodu. Proč? Protože pokud zákazníka dostanou do obchodu, tak většinou člověk nakoupí mnohem více věcí, než doopravdy chtěl. Tedy reklamní leták nás dostane do prodejny.
slevy v supermarketu
Určitě lze ušetřit při nakupování potravin podle letáku. Opravdu většina potraviny je v akci a vyplatí se je koupit. Rozdíl mezi jednotlivým obchodem při akci je většinou v řádech korun. Někde samozřejmě větší a v tom případě se vyplatí určitě jít nakupovat do konkrétního obchodu. Mnoho lidí chodí nakupovat pouze podle reklamních letáků. Stále více a více je to v oblibě. Dokonce si lidé podle toho píší nákupní seznam, aby věděli, co přesně nakoupit. Pokud budete nakupovat opravdu pouze potraviny v akci, můžete hodně ušetřit.
 
Ocitneme se v obchodě a máme připravený nákupní seznam, podle kterého se snažíme nakoupit potraviny. Věřím, že se to i docela daří. Je potřeba pamatovat na to, že vše v obchodě je vystaveno tak, aby nás zaujalo a chtěli jsme zboží koupit. Veškeré slevy, úprava prodejny, barvy cenovek, uspořádání prodejny a samozřejmě i místo v regálu má svoje opodstatnění. Barva má na nás vliv i když si to nepřipouštíme, protože jsou to psychologické triky, které se se používají už dlouho dobu. Následně se tedy stane, že nakoupíme potraviny, které jsme chtěli, ale také nakoupíme mnoho potravin, které v akci nejsou. Tím pádem se nám může stát, že utratíme mnohem více peněz.
 pečené zboží
Rozhodně je dobré se snažit v obchodě soustředit pouze na to, co chcete koupit. Seznam je dobrá věc a také mít v peněžence pouze určitý obnos peněz. Pokud nemáte ani kreditní kartu, tak je to nejlepší varianta. Na nákupech potravin se každopádně ušetřit dá. Není od věci sledovat reklamní letáky a rozhodně to není vůbec špatné. Lze nakupovat podle letáků, obzvláště pokud chcete ušetřit peníze.
 
Vždy choďte nakupovat tam, kam chcete a klidně se rozhodujte podle ceny. Stále více průzkumů ukazuje, jak lidé nakupují. Potraviny jsou opravdu velice důležitá věc. Proč tedy neušetřit?