Každý stát má něco jako svůj vlastní národní sport. Jsou však sporty, které jsou spíše k smíchu, než aby byly reprezentační. Znáte některý z nich?

Wingardium leviosa 

Sport, který určitě znáte z kultovních filmů o mladém kouzelníkovi. Ano mluvíme o famfrpálu, který hrál Harry Potter. Tato sportovní aktivita spočívá v běhu s koštětem a pláštěm na zádech za sadou míčů. Samozřejmě nebudete létat, ale s trochou fantazie… Tento sport občas provozují třeba studenti, coby uvolnění během zkouškového období.
běh pouští

Australské olympijské hry

V Austrálii si trochu upravili klasické olympijské hry a vznikl z toho zábavný mišmaš. Místo koulí si zde hází bongem a v jedné z disciplín se dokonce soutěží v balení jointů. Zvláštní

Běh se ženou na zádech

Závody v běhu s vlastní ženou přes překážkovou dráhu je velice oblíbená ve Finsku a koná se již od roku 1922. Vyhrává ten, kdo překážkovou dráhu zvládne v nejlepším čase a přitom neztratí to nejdražší, co nese (manželku).

Vidlácké hry

Tyto zajímavé hry obsahují ještě jeden zajímavější závod a to v potápění. Potápět se totiž budete pro prasečí nožičku. A pokud se vám to zalíbí, můžete se zúčastnit dalšího kola soutěže – napodobování prasečího chrochtání. Dále si můžete skočit třeba placák do bahenní lázně. No a už nebudete muset to chrochtání ani napodobovat.

Z našich luhů a hájů

Nejspíš znáte každoroční soutěž s RedBullem, kdy se soutěží o nejdelší let ve vlastnoručně vyrobeném stroji. Ten se pořádá nejen u nás ale i jinde ve světě. Přistává se většinou do moře či na jezero, aby bylo přistání hladší.
závody v bahně

Běh přes duny

Pokud rádi běháte a nebojíte se výzev, pak je tento sport vyloženě pro vás. Běh přes poušť, v horku, v propadávajícím se písku, a s dostatkem vody. No připravte se na to, že potkáte hady a štíry, že vám bude opravdu horko, že to možná ani nezvládnete. Teda že to téměř určitě nezvládnete.