Ve světě podnikání se nám občas může stát, že z nás někdo vysává pozitivní energii. Tomu se bohužel nelze ubránit, ale je možné si ji částečně uchovat.
· Naučte se říkat NE. Možná Vám to přijde trochu sobecké, ale to je velký omyl. Bez tohoto slovíčka bychom v dnešním shonu nepřežily. Zkuste rozlišit na čem Vám opravdu záleží a kde je zapotřebí říct narovinu NE.
usměvavá podnikatelka
· Akceptuj nedokonalosti ostatních. Možná se Vám někdy stalo, že Vás někdo urazil nebo si do Vás alespoň rýpnul. Nebylo Vám to určitě příjemné, ale zkuste se na to povznést a nedělat z toho drama. Jako vítěz vyjdete Vy. Proč plýtvat Vaší energií, když za to ta osoba evidentně nestojí. Pokud přijmete, že lidé nejsou dokonalý, bude se hned lépe žít.
· Méně je někdy více. Také nemáte rádi, když Vám někdo vnucuje jeho názor? Funguje to i opačně. Zkuste lidi vyslechnout, ale neposkytovat jim hned rady na to, jak lépe naložit se životem. Když se vyhnete komentářům, zbyde Vám tolik času a energie na daleko užitečnější věci.
Motivujte se
Motivace je ta nejlepší věc, která Vaše podnikání požene kupředu. Někdy to může být dlouhá cesta a občas si člověk říká – má to vůbec cenu? Hlavní je, že nestojíte na místě, ale posouváte se malými kroky kupředu. Nejdůležitější není až tak cíl, kterého chcete dosáhnout, ale cesta, kterou kráčíte kupředu. Pro každého člověka je motivace různá, důležité je najít si tu svojí a nechat se jí pohánět.
spolupráce kolegů
Neřešme zbytečné otázky
Otázky typu – dokážu to? nebo co když to nebude fungovat? Jsou úplně zbytečné. Brzdí naše sebevědomý a rozvoj podnikání. Pokud si na ně odpovíme, stejně se dopracujeme akorát tak k větě – tak co, když mi to nevyjde poučím se z chyb a příště třeba uspěji. Samozřejmě je dobré o věcech přemýšlet a připustit si i problémy, které mohou nastat. Na druhou stranu však není nutné hned při prvním problému malovat čerta na zeď. Především a neporovnávejte se s ostatními. Uvidíte, že se Vám bude hned lépe žít.