Dnešní doba propadá tak trošku technologiím. Někteří lidé se více věnují elektronice nežli pohybu. Tohle ale může být veliký problém pro zdraví jedinců. Sportem si totiž budujeme imunitu, kterou nezbytně potřebujeme. V dnešní době je veliký problém. To, že je spousta alternativ, které lidi dokážou zabavit a kterým se lidé přednostně věnují, než by se raději hýbali. Propojení moderních technologií a sportu je rozhodně skvělá věc. Lidé v dnešní době chtějí moderní věci, chtějí používat technologii a tím, že ji spojíme se sportem, donutíme lidi, více se hýbat. Skvělým příkladem tohoto typu jsou například sportovní hodinky. Dnes se společně podíváme na to, jak tyto hodinky můžeme využívat. 

Kapesní hodinky

Při používání chytrých sportovních hodinek nám nabízí velikou škálu možností. Záleží, na co vy osobně se zaměříte a co pro vás bude důležité. Základní a jednou z nejdůležitějších věcí, kterou hodinky mají, je sledování kroků. Pokud hodinky máte nasazené na zápěstí, měří vám celý den váš počet kroků, jak moc se pohybujete. Od tohoto kroku se pak můžete odpíchnout a plánovat si další aktivity. Hodinky vám nadále pak měří například tep, kvalitu, spánku a tak dále. 

Moderní kapesní hodinky

Pokud byste hodinky chtěly využívat přímo ke sportovním aktivitám, záleží hodně na tom, jaké hodinky máte. Většina hodinek ovšem má spoustu programů sportů. Pokud byste si šli například zaplavat a nastavili si režim plavání, bude vám to měřit třeba délku bazénu, rychlost a tak dále. Tyhle funkce jsou velice dobré jako vaše zpětná vazba pro to, jak postupujete, jak se zlepšujete v určitém sportu. Režimu sportů většinou bývá opravdu mnoho, proto nemějte strach, že byste si tam nevybrali ten svůj. Slouží to také jako zapisování aktivit, které jste dělali. Potom se můžete například měsíc zpět podívat na to, jak jste na tom byli minulý měsíc.