Nemusíte být malíři a umělci, abyste mohli vybarvit pastelkami omalovánky. Ano, v obchodech nebo v e-shopech na internetu se dají omalovánky koupit nejen pro děti, ale také pro dospělé. Jak se sami přesvědčíte, stále se opakující tahy pastelkou v různých plochách obrázku jsou opravdu uklidňující a povznášející. Přivedou vás do světa barev, fantazie a snění. Tam, kam potřebujete vstoupit, abyste nabrali novou energii a dobrou náladu. Vybrat si můžete z nejrůznějších témat podle toho, co se vám líbí nebo co vás zajímá – například květiny, mandaly, zvířata, krajiny, domy, geometrické obrazce, zahrady, auta a mnoho jiných.

omalovánky pro dospělé

Hotový obrázek vás určitě potěší. Vybarvování můžete pojmout také jako cvičení pro kreslení, kde je dobré pravidelně trénovat techniku tahů tužkou. Jak například v knize Velká škola kreslení radí autor Barrington Barber procvičovat tahy tužkou nebo pastelkou na papíře pro dokonalejší spolupráci oka s rukou a také pro lepší manuální zručnost. Čáry stejně dlouhé a stejně daleko od sebe doporučuje vést různými směry – vodorovně, svisle, našikmo, odshora dolů, odspodu nahoru, pak i střídavě přes sebe v malých ploškách obdélníků nebo čtverců. Vše tak, aby cvičení na papíře hezky vypadalo. Podobně pak lze tahy aplikovat i do ploch obrázků omalovánek.

dítě vybarvuje omalovánku

Existují i hudební omalovánky, kdy na každém listu je speciální QR kód, který se na chytrém telefonu nebo tabletu načte QR čtečkou. Pak už jen stačí vzít do ruky pastelky a můžete začít vybarvovat za poslechu třeba relaxační hudby. Pro děti je možné koupit i omalovánky s pohádkami nebo s písničkami a pastelkami v jednom. Některé omalovánky jsou řešené jako velké plakáty, které si pak můžete vystavit na stěnu nebo dveře pokoje. Pustíte-li se do vybarvování celá rodina, budete mít postaráno o společně strávené příjemné chvíle.