Hubnutí je zejména teď na začátku léta velkým tématem pro většinu z nás. Během zimy nemáme samozřejmě tolik pohybu jako v létě. Zimních sportů není tolik a většinou na ně potřebujete i různé vybavení. Nákup lyží, snowboardu či bruslí navíc není úplně levné. Je přirozené, že během zimního období ani nejíme tolik zdravého jídla. Zelenina je dražší, v obchodech není takový výběr a člověk má navíc chuť spíše na pořádné teplé jídlo než na nějaké lehké saláty. Následkem všech těchto faktorů tedy většina z nás během zimy nabere tukové zásoby.

Teď tu ale jako každý rok vyvstává otázka, jak do léta rychle zhubnout?

zdravé jídlo

Pravda je taková, že hubnutí mají muži o něco snazší než ženy. Je to dáno hlavně tím, že mužské tělo má většinou větší podíl svalové hmoty. Svaly ke svému fungování potřebují více energie. Takže čím větší máte podíl svalové hmoty v těle, tím lépe a snadněji se vám bude hubnout. Svaly také váží více než tuk, takže na váze nemusíte výsledky vidět tak rychle, ale když si změříte obvod v pase nebo se jen podíváte do zrcadla, změnu poznáte po pár týdnech.

běhání

Je ale potřeba této svalové výhody umět využít. Aby vám během hubnutí svaly vydržely (nebo abyste jich ideálně vybudovali ještě více) je potřeba postupovat trochu jinak. Extrémně důležitý je vysoký příjem bílkovin. Bílkoviny ovlivňují mnoho procesů v našem těle, ale v tomhle případě nás zajímá hlavně jejich stavební funkce. Když budete své tělo zásobovat proteiny, svaly vám nebudou ani při sníženém kalorickém příjmu ubývat. Také je důležité pravidelně posilovat. Takže se nezaměřujte jen na kardio, ale spíše se věnujte posilování s činkami. Další výhodou mužů je menší množství hormonálních změn v jejich tělech. Ženské tělo totiž funguje v cyklech, které jsou poměrně náročné a tělo zatěžují. I kvůli tomu mohou mít ženy hubnutí náročnější. Podívejte se na stránky dieta pro muže Goodly.cz a zjistěte více informací o správném hubnutí.