Muže s přibývajícím věkem můžou začít trápit problémy s močením. Jde o problém celkem běžný, ale rozhodně by se nad ním nemělo jen mávnout rukou, ale je třeba ho začít řešit. Víte vůbec, co vaše problémy způsobuje? Myslíte si, že to prostě patří k věku? Ne tak úplně. Pochopitelně s věkem se počet mužů, kterým jsou problémy vlastní, výrazně zvyšuje, ale to neznamená, že s ním musíte rozhodně bojovat všichni.

prostata

Problém mívá většinou příčinu ve zvětšené prostatě. Prostata je součástí vnitřních mužských pohlavních orgánů. Zjednodušeně řečeno, produkuje tekutinu, ve které se spermie pohybují ke svému cíli. Je to základ ejakulátu. Také produkuje zásaditý sekret, který dopomáhá spermiím k jejich pohybu. Prostata je uložena pod močovým měchýřem a obepíná močovou trubici a proto, když v určitém věku, může to být okolo 50. roku, se začíná zvětšovat, močovou trubici svírá čím, dále pevněji. Což je příčinou prohlubujících se problémů s močením. Časté nucení na malou, přitom proud moči je chabý, často dochází k přerušení močení.

nucení na močení

Dlouho také trvá, než se samotné močení spustí. Poznáváte se v popisovaném problému? Asi bude také na vině vaše prostata. Problémy jsou to obtížné, často za noc vás mohou budit a ani časté běhání na malou během pracovního dne, nebo třeba při delších cestách není nic příjemného. Je zřejmě na čase začít se problémem trochu více zaobírat a vyzkoušet nějaké vhodné přírodní prostředky, které dokážou na prostatu pozitivně působit a problémy postupně odezní. Pokud by se tak s pomocí přírodních léků přece jen nastalo a prostata vás trápila dál, je třeba zahodit stud a objednat se na odborné vyšetření k lékaři. Je zde hlavně zapotřebí vyloučit závažné onemocnění prostaty, zhoubný nádor, který se může na v prostatě starších mužů také vyskytnout. Nyní už víte, jak se projevuje prostata, začněte tedy boj volně dostupnými prostředky.