Také už máte dost městského života, plného průmyslového smogu, hluku, automobilových zplodin a nevhodných mezilidských vztahů? Někteří lidé považují současná města za zdroj mnoha zdravotních problémů počínaje stresem a konče vážnými civilizačními chorobami. Odstěhovat se z města na venkov se tak stává snem mnohých z nás, a k jeho uskutečnění toho nemusí být někdy až tolik zapotřebí. Jste-li vlastníkem městského bytu, můžete jej prodat a pořídit místo něj rekreační chatu s celoročním užíváním. Anebo takovou, která se po rekonstrukci celoročně obyvatelnou stane.

přeprava kontejnerů po moři

Při výběru vhodné nemovitosti ke koupi pečlivě zvažte nejen technický stav objektu, ale zejména prostředí, kde se nachází. Budete tu možná žít až do konce života, budete chodit ven na procházky, na projížďky na kole a také byste měli mít z vašeho pozemku zajímavý výhled. Výhodné je pořídit chalupu někde vysoko nad řekou, mimo záplavovou oblast, kde blízkost řeky vytváří zdravé záporné ionty, a kde se případně můžete povozit i na kánoi. Třeba takové údolí Berounky mezi Chrástem u Plzně a Nižborem by se mohlo stát vaším novým domovem. Je tu opravdu krásně.

skladové kontejnery

Rekonstrukci naplánujte na květen až září

Rekonstruovat chatu lze celkem bez problémů zejména v létě, tedy cca od května do září. Půjde-li o rekonstrukci většího rozsahu, např. s výměnou dveří a oken, střešní a podlahové krytiny či s výměnou elektroinstalace, bude zapotřebí vybavení domu někam dočasně nastěhovat.

Skvěle se k tomu hodí například pronájem skladových kontejnerů z Prahy, které bezpečně chrání předměty uvnitř před povětrnostními vlivy po celou dobu jejich uložení. Kontejnery jsou uzamykatelné, čisté a zejména velmi robustní, takže se vašim věcem nic nemůže přihodit. Kontejnery lze pronajmout na základě vzájemné dohody s pronajímatelem, a to i v délce trvání několika měsíců, po celou dobu provádění stavebních prací.