Hit roku 2018, v pořadí již čtvrtý titul, God of War se těší i nadále velké přízni.
Autoři zamýšleli nové God of War jako trilogii, ovšem přiznali, že mají spoustu nápadů až na pět dílů.
Gamer Zone.png

První trilogii můžeme označit jako První éru.

  • Série God of War začala již na Playstation 2 v roce 2005. Setkáváme se s Kratosem, jenž se vydává na cestu za likvidací boha Área, jemuž během deseti let sloužil. Jeho spojencem se stává bohyně Athéna. Během výpravy je vyslán najít Pandořinu skřínku. Díky retrospektivnímu odkrytí příběhu se dozvídáme důvody, proč se hlavní hrdina stane obávaným Duchem Sparty.

  • Druhý díl opět pro Playstation 2, ovšem v roce 2007, nám postavu představí jako boha války. Dostane se do sporu s Diem, který je jeho otcem. Diovi je předpovězeno, že zemře rukou vlastního syna. Zeus se se svým osudem nehodlá smířit a svého syna zradí. Bůh války se tedy vydá na další cestu, aby změnil svůj osud. Navštíví Sestry osudu. Téměr na konci své cesty však jeho rukou zemře Athéna.

  • Třetí titul si můžeme užít na konzolích Playstation 3. Vyšel v roce 2010 a hlavní hrdina zažehne velkou válku – Titanomachii. Hned na počátku je zrazen Titány. V té době se mu začně zjevovat mrtvá bohyně Athéna, která mu pomáhá se sesazením síly Olympu. Musí zničit kámen Olympu a do cesty se mu staví bohové a titáni.
    Pomocí dívky Pandóry zabije Dia a započne apokalypsu. Vše se ukáže být promyšleným plánem Athény a Kratos odmítne v ovládnutí světa pokračovat.
    Pokusí se zabít, ale Athéna z jeho těla vytrhne meč.


Playstation ovladač.jpg

Na Playstation 4 nám byl bojovník představen úplně v jiném světle. Se vznikem čtvrtého dílu můžeme nové dobrodružství označit jako Druhou éru.

  • Tento titul byl vydán v roce 2018. Kratos je o mnoho let později na dalekém severu, kde se pokouší najít klid. Ožení se se ženou jménem Faye a zplodí s ní syna Átrea. Faye umírá a otec se synem je napaden bohem Baldrem. Všeotec Ódin proti nim posílá severské bohy. Cílem Kratose s Átreem je Jotunheim, kde bývalý bůh války chce rozprášit popel své ženy.


Tento díl se stal velice populárním a budoucnost ikonického hrdiny vypadá slibně. Režisér hry, Cory Barlog, potvrdil, že má nápady pro dalších 5 titulů této série.

Otázkou však je, jestli příběh protáhne severskou mytologii, a nebo jestli dojde k přesunu do jiné destinace. Nabízí se například Egypt.

Dalšího dílu bychom se reálně mohli dočkat již v roce 2021.