Není pochyb o tom, že dnes lidé stále tloustnou. V závislosti na zvycích a životním stylu konkrétní země se toto děje rozdílným tempem, trend je však konzistentní prakticky po celém světě. Na víně je především lepší dostupnost kaloricky vysoce hodnotného jídla v kombinaci se stále více sedavými zaměstnáními.

 

Je pochopitelné, že se proti tomu především lékaři snaží bojovat. Koneckonců, obezita sebou přináší mnoho zdravotních potíží, jako například cukrovku či kardiovaskulární choroby, které mohou člověku značně zkrátit život. Ale jak?

 

profesionální běžecká dráha

 

Základem je samozřejmě správná životospráva, především co se jídla týče. Rozhodně je dobré začít tím, že se budeme snažit jíst pestrou stravu bohatou na živiny v přiměřeném množství. To však v mnoha případech nestačí. Je nutné také zvednout výdej energie. Ale jak?

 

Často se doporučuje, aby každý člověk provozoval alespoň nějaký sport. Samozřejmě nemusí to být na profesionální úrovni, důležité však je, že se bude hýbat a že jej bude ona aktivita bavit. A vzhledem k tomu, kolik sportů dnes máme, si „ten svůj“ může vybrat skutečně každý. Zdálo by se tedy, že úspěšnému hubnutí nic nebrání, avšak to nemusí být pravda.

 

sportovní cyklistika

 

Faktem je, že prakticky každá sportovní aktivita v sobě skrývá riziko, a čím intenzivněji ji budeme provozovat bez odborného dohledu, tím horší budou zdravotní následky. Navíc zatěžování jen jedné skupiny svalů také není zrovna ideální. Co bychom tedy měli dělat?

 

Pokud se rozhodneme tímto způsobem skutečně zhubnout, je vhodné si najít trenéra či alespoň někoho, kdo se v daném sportu skutečně vyzná. To platí i o běhání. To se může zdát hloupé – běžet dokáže každý z nás. Ovšem většina z nás má špatný styl. Ten pak vede k problémům se šlachami a nataženými svaly. O nevhodných botách, které mnozí z nás na ranní běh nosí, ani nemluvě.

 

Proto i zde platí, že i když se nechceme stát profesionály, je lepší se svěřit do rukou odborníka. Rozhodně tím nic nezkazíme.