Gigant Disney, po koupi společnosti Lucasfilm, rozjel ságu Star Wars ve velkém. Letos v prosinci bude útočit na kina vyvrcholení nejnovější trilogie s názvem Star Wars: Vzestup Skywalkera. V předpremiéře by měl jít film do kin již 18. prosince.

Není se tak čemu divit, že se s tématikou Hvězdných válek vyrábí stále nové hračky – od lega až po plyšové mazlíky a počítačových či konzolových her nevyjímaje. Za zmínku stojí nově vydaná hra Star Wars: Jedi Fallen Order k dispozici na PC, PS4 či X-box One.
Star Wars C3-PO

V polovině tohoto roku byla oznámena výroba třech sběratelských panenek Barbie inspirovaných filmem Nová naděje. Letos v listopadu byl zahájen prodej a k dispozici je panenka Darth Vadera, R2-D2 či princezny Leii, z nichž nejvěrnější předloze je právě princezna Leia.

Sběratelská panenka ovšem není určená do rukou dětí, jedná se o výstavní kousek, ke kterému je samozřejmostí i certifikát a stojan. Na oficiálních stránkách jsou v prodeji za 100 $.

Nové hračky jsou také k dispozici k právě vysílanému seriálu The Mandalorian, který můžeme sledovat na nově vzniklé streamovací platformě Disney+. Disney tak konkuruje staršímu a zaběhlejšímu Netflixu a Amazonu.

Streamovací platforma pro českou republiku nebyla bohužel spuštěna.
Největším tahákem seriálu The Mandalorian je jistě roztomilý Baby Yoda, jehož plyšové podobizny zatím v prodeji nenajdeme. Důvod je jednoduchý, tvůrci chtěli předejít úniku informací o existenci tohoto milého a tajemného tvora.
Star Wars lego
Výrobků s podobiznou Baby Yody bychom se měli dočkat v příštím roce.

Mattel a Disney společně vypracoval ještě jeden vskutku zajímavý projekt a tím jsou opět sběratelské panenky ovšem s tématikou X-Men série.

Jedná se o tři panenky mající podobu spíše komiksové předlohy.

Ororo známé jako Storm, Raven alias Mystique a Jean Greyové v podobě Dark Phoenixe.

Panenky jsou již v prodeji za vyšší částky na oficiálních stránkách Mattel.