Zajímavá výroba

Je hodně způsobů, jak můžeme vyrobit požadovanou součást. Vždy je potřeba vybrat takový způsob, aby byl finančně výhodný, ale součástka splňovala všechny požadované vlastnosti. Mezi poměrně moderní způsob výroby můžeme zařadit 3D, o které se starají speciální tiskárny. Jako materiál berou filament, což je určitý druh plastu v podobě plastového drátu. Ten prochází tiskárnou, která jej nahřeje na určitou teplotu a přes trysku nanáší jednotlivé vrstvy na sebe.

3D robot

Vzhledem k tomu, že vše je řízeno elektronicky, tak dosahuje opravdu velmi dobré přesnosti. Tu ovlivňují také schopnosti samotné tiskárny. U tisku náročnějších součástí však počítejte s tím, že může trvat i několik hodin. Tisk na těchto zařízeních může být náš koníček, protože si přes něj můžeme vyrábět všemožné předměty. Nejprve si vše naprogramujeme v počítači a následně můžeme sledovat, jak se postupně tiskne jedna vrstva po druhé až vznikne celý předmět.

Tisk není žádný problém

Na každý má tu možnost tisknout na vlastní tiskárně, což však vůbec nevadí. My si můžeme v pohodlí domova udělat celý model, který bude přesně podle nás. Následně jej pošleme 3D tisku Brno a ten už se postará o kompletní výrobu. Má velmi dobré tiskárny a vybavení, takže klidně zajistit výrobu nějaké menší série tvarově složitých součástí. Co se týče 3D tisku, tak u něj nejsme nijak moc omezováni, jenom musíme třeba dbát na maximální rozměry a zároveň dovolené napětí při různých namáháních tohoto materiálu.

symbol tisku

Mají tu široký výběr materiálů, takže jistě nebude problém, aby výsledný produkt měl požadované vlastnosti. Klidně firmě napište a zeptejte se na potřebné podrobnosti, přičemž zde Vám rádi poradí a zodpoví na Vaše dotazy. Na webu mají ukázku práce, kde jde hezky vidět, že dokážou vyrábět opravdu hezké předměty. Ceny jsou tu rozhodně příznivé, takže tisk nevyjde nijak draho.