Možná jste již zaslechli informaci, že existují rezervační systémy, které přesně evidují obsazenost některých sportovišť, různých skupinových cvičebních aktivit, kurzů, prezentací a podobných hromadných akcí. Je to pomocník pro každého, kdo takovéto záležitosti organizuje, a kde je nutné dodržet počet účastníků, aby nepřekročil jistou únosnou mez.

vybavení posilovny

Kde se vlastně rezervační systémy uplatní

Fitness centra, posilovny – zejména zde se rezervační systém uplatní, protože počet cvičebních strojů a velikost prostor může být přínosem pouze pro omezený počet osob. Jistě chápete, že není možné vpustit do posilovny padesát lidí najednou, když je tu jen deset strojů, a plocha posilovny nepřesahuje velikost dvoupokojového bytu.

cvičenci ve fitness centru

Solária – ještě vypjatější to bývá v soláriích, zde se velmi přísně musí evidovat zájemci o slunění, zejména v souvztažnosti s časy, kdy se do solária objednáváte. Rezervační systémy sdělí obsluze naprosto spolehlivě, kde je ještě „volné okénko“, a na kdy je tedy možné se objednat.

Masáže, solné jeskyně, kosmetika, sauny – veškeré tyto procedury s omezeným počtem účastníků je rovněž nutné mít pod kontrolou tak, aby se nezvrtly v hromadné seskupení davu lidí, co chtějí hned teď právě to a to.

Kurzy a školení – rezervační systémy nachází uplatnění i při pořádání kurzů a školení, které mají omezený počet účastníků.

Ubytovací prostory – podobně jsou na tom i penziony, hotely a další místa, kde se střídají ubytovaní hosté, a kde je důležité udržet přehled o aktuální situaci.

Sportovní haly – chcete si pronajmout prostor ve sportovní hale například pro volejbal? Proč ne, máte-li tým lidí, kteří se této aktivity rádi zúčastní. Může se to hodit například při pobytu na dovolené na horách, a to jak v zimě, tak i v jiné části roku. Kupříkladu, míříte-li do Krkonoš, sportovní halu objevíte v Rokytnici nad Jizerou, v Hostinném, v Harrachově nebo v Jilemnici, a mají-li tato sportoviště rezervační systém, jistě nebude problém při zařizování rezervace na daný termín.