Rezervační systémy pomáhají udržet přehled nejen na sportovištích
Rezervační systémy pomáhají udržet přehled nejen na sportovištích

Možná jste již zaslechli informaci, že existují rezervační systémy, které přesně evidují obsazenost některých sportovišť, různých skupinových cvičebních aktivit, kurzů, prezentací a podobných hromadných akcí. Je to pomocník pro každého, kdo takovéto záležitosti organizuje, a kde je nutné dodržet počet účastníků, aby nepřekročil jistou únosnou mez.

vybavení posilovny

Kde se vlastně rezervační systémy uplatní

Fitness centra, posilovny – zejména zde se rezervační systém uplatní, protože počet cvičebních strojů a velikost prostor může být přínosem pouze pro omezený počet osob. Jistě chápete, že není možné vpustit do posilovny padesát lidí najednou, když je tu jen deset strojů, a plocha posilovny nepřesahuje velikost dvoupokojového bytu.

cvičenci ve fitness centru

Solária – ještě vypjatější to bývá v soláriích, zde se velmi přísně musí evidovat zájemci o slunění, zejména v souvztažnosti s časy, kdy se do solária objednáváte. Rezervační systémy sdělí obsluze naprosto spolehlivě, kde je ještě „volné okénko“, a na kdy je tedy možné se objednat.

Masáže, solné jeskyně, kosmetika, sauny – veškeré tyto procedury s omezeným počtem účastníků je rovněž nutné mít pod kontrolou tak, aby se nezvrtly v hromadné seskupení davu lidí, co chtějí hned teď právě to a to.

Kurzy a školení – rezervační systémy nachází uplatnění i při pořádání kurzů a školení, které mají omezený počet účastníků.

Ubytovací prostory – podobně jsou na tom i penziony, hotely a další místa, kde se střídají ubytovaní hosté, a kde je důležité udržet přehled o aktuální situaci.

Sportovní haly – chcete si pronajmout prostor ve sportovní hale například pro volejbal? Proč ne, máte-li tým lidí, kteří se této aktivity rádi zúčastní. Může se to hodit například při pobytu na dovolené na horách, a to jak v zimě, tak i v jiné části roku. Kupříkladu, míříte-li do Krkonoš, sportovní halu objevíte v Rokytnici nad Jizerou, v Hostinném, v Harrachově nebo v Jilemnici, a mají-li tato sportoviště rezervační systém, jistě nebude problém při zařizování rezervace na daný termín.