Strach usednout za volant má spousta jak mladých, tak i starších lidí, což je do jisté míry omezuje. Muset věčně spoléhat na jízdní řád, nebo jiné řidiče, je svazující. Přitom se není vůbec čeho bát. Stačí jen najít zkušeného, a ochotného instruktora autoškoly, a udělat si vlastní řidičský průkaz. A jaké jsou vlastně druhy výcviku Autoskolaholesovice?

auto autoškoly

Praktický výcvik

Praktický výcvik, neboli jízdy, spočívá v tom, že pod vedením instruktora sami řídíte motorové vozidlo, a trénujete tak řízení. Každý instruktor má trochu jiné metody, takže můžete narazit na to, že na první hodině bude jezdit pouze po prázdném parkovišti, zatímco jiný vás vypustí hned na silnici. Nemusíte však mít strach. Každý instruktor autoškoly je řádně školený, a ohlídá vás. V případě osobních vozů mají ty v autoškole dvě brzdy, tudíž je váš instruktor připraven zabrzdit ve chvíli, kdy by to bylo nutné.

Zkoušky

Zkoušky v autoškole budete skládat ze dvou částí. Testy, a jízdy. Na testy se připravíte doma sami, za pomoci učebnice, kterou dostanete od svého instruktora. Jízdy poté budou probíhat v dohodnuté době. Musíte samozřejmě absolvovat určitý počet jízd, abyste byli k praktické zkoušce z autoškoly připuštěni. Může se stát, že ani po té, co tyto jízdy odjezdíte, se ještě nebudete na zkoušku cítit, takže si můžete připlatit kondiční hodiny, a ještě trošku potrénovat.

auto na silnici

Jakou zvolit autoškolu?

Jakou autoškolu zvolíte, je jen a jen na vás. Někteří lidé si vybírají z autoškol ve svém okolí, a dle referencí známých, jiní se nebojí do autoškoly dojíždět, aby mohli provádět výcvik v té nejlepší, jakou je například Autoškola Holešovice. V každé autoškole vám však musí dovolit změnit instruktora v případě, že by vám již přidělený z nějakých důvodů neseděl.

Druhy výcviku

Základem je výcvik skupiny B, kdy se naučíte řídit motorové vozidlo o čtyř kolech do hmotnosti 3 a půl tuny. Tudíž osobní automobil, menší dodávku, nebo čtyřkolku. Řidičské oprávnění však můžete získat také na motocykl, kamion, traktor, a jiná motorová vozidla.