Ruční bazénový vysavač je v podstatě pouze docela obyčejný plastový nástavec na teleskopickou tyč, který připojíte hadicí k filtračnímu okruhu, a za přispění svalstva vašich paží a trupu budete odstraňovat nečistoty, nahromaděné na bazénovém dně. Cena takovýchto výrobků nepřesahuje několik stovek korun, a tak se může zdát, že jde o nějaké podřadné záležitosti, s nimiž stejně dno bazénu pořádně nevyčistíte, a budou to jen zbytečně vyhozené peníze. Rádi bychom vás však ubezpečili, že je tomu docela jinak.

dno bazénu

Ruční vysavač čistí stejně dobře, jako robot – o robotických vysavačích je známo, že je vpustíte na dno bazénu, a můžete si jít třeba zdřímnout. Odvedou perfektní práci, například přes noc, a ráno budete mít bazén připravený ke koupeli. Jenže to samé zvládnete i vy s ručním vysavačem, tedy pochopitelně díky vaší pilné a svědomité práci. Ruční vysavač zvládne úplně to samé, jako robot.

kapka, dopadající do vody

Výhoda ruční práce – jedinou nevýhodou ručních vysavačů je čas, který s nimi strávíte, zatímco byste mohli dělat cokoli jiného. Ale zde bychom se měli na okamžik zastavit a zamyslet se nad tím, že ruční práce, fyzicky namáhavá, je vlastně nesmírně prospěšná, a že se jí mnoha lidem nedostává v běžném denním režimu. Jen si vybavte například sedavá zaměstnání v kancelářích, pobyt ve školách anebo různé stroje a mechanismy, které usnadňují práci lidem v továrnách. Jinými slovy, dnes se mnohem méně pohybujeme a mnohem méně fyzicky pracujeme, než lidé před staletími, a to se také neblaze podepisuje na našem zdravotním stavu. A tomu všemu nasazuje korunu jízda autem, s nímž nakupujeme, cestujeme na dovolenou, a tím pádem ještě více ubíráme fyzické námaze.

Pobyt na čerstvém vzduchu a vitamín D – tomuto argumentu se možná zasmějete, ale ve skutečnosti je nesmírně pravdivý. Víte, kolik hodin trávíme v průměru každý den v uzavřených místnostech, kam nesvítí slunce, a které se také špatně větrají? Pobyt u bazénu, i když se v něm zrovna nekoupete, ale pouze jej čistíte, vám rozhodně přijde k duhu.