Patrně každý z nás má doma počítač, ať už stolní nebo přenosný notebook. Na těchto zařízeních můžete hrát hry, poslouchat hudbu či sledovat filmy a seriály. Všechny tyto věci mají jedno společné, potřebujete k nim také kvalitní reproduktory, abyste si užili rock s pořádnými basy nebo třeba výbuchy v nějakém akčním filmu.
Stolní počítač
Většina notebooků není stavěná na nějaký větší zvukový zážitek, jejich reproduktory jsou průměrné a o nějakých basech nemůže být řeč. U stolních počítačů jsou externí repráky skoro nutností, i když si lze koupit monitor se zabudovanými reproduktory, ani ty neposkytují moc kvalitní zvuk.
Do popředí se dnes dostává značka elektroniky Genius, která nabízí velmi příjemný poměr mezi kvalitou a cenou svých výrobků. Pokud hledáte takzvané bedničky, které Vás nezruinují, ale budou funkční a zároveň i pěkné na pohled, sáhněte po novém modelu GX Gaming SW-G2.1 2000 Ver. II. Tato sestava se skládá ze 4 částí, 2 menších bedniček, basové bedny, která sama o sobě nevydává žádný zvuk, ale dokáže pěkně poškádlit sousedy a ovládacího centra. Co se mi na této sestavě obzvlášť líbí, je pro tuto značku typické logo škorpiona, které se barevně rozbliká, pokud se rozhodnete dát hlasitost trochu výš.
Dva reproduktory
Tato sestava může být i designovým prvkem ve Vašem pokoji, můžete si vybrat kombinaci černé s modrou nebo s červenou. Co se týče parametrů, sestava disponuje výkonem 45 W, frekvence 25 Hz až 20 000 Hz a má rovněž pěknou citlivost 90 dB. Pokud jste hráči PC her, potěší Vás 3.5mm jack konektor na sluchátka a mikrofon. Oba konektory jsou umístěné na přední straně, hned pod ovládáním hlasitosti a hloubky bas, takže máte vše pěkně po ruce. A co se týče ceny, ta je rovněž líbivá, aktuálně se dají koupit na českých e-shopech za 1 600 až 1 900 Kč, ale pokud narazíte na slevu, dají se sehnat i levněji.