Kurzy se otevírají i pro kojence staré několik měsíců. Vždy ale dbejte na zdraví a potřeby dítěte. Jeho spánek a krmení by nemělo být narušeno. Na kroužky docházejte vždy zdraví. To platí pro dítě i pro vás. Pokud cítíte, že u vás začíná nachlazení, hodinu vynechte. Lekci byste si neužili ani vy a ani ostatní děti s rodiči. Zvlášť malí kojenci snáší nachlazení velmi těžce.
plavání s kojencem
·         Pohybové kurzy, tanečky
U malých miminek můžete vybírat z pohybových kurzů, které často vede fyzioterapeut. Ten vám poradí, jestli se vaše dítko začíná pohybovat správně a měl by vás upozornit na případné odchylky. Často se cvičí s pomůckami, jako jsou velké gymnastické míče nebo masírovací míčky. Jednotlivé aktivity jsou doprovázené zpíváním a říkankami. U starších dětí se začíná s celkovou koordinací pohybů a pohybovou všestranností. Oblíbené jsou u dětí i tanečky, kde se na lekcích kloubí hudební příprava s pohybem.
·         Plavání a vaničkování
Hitem mezi maminkami, který trvá už několik let je vaničkování a plavání s malými miminky. Docházení na kurz je dobré konzultovat s ošetřujícím pediatrem. Pro děti, které mají kožní problémy nebo je trápí záněty očí či uší nemusí být tyto kurzy vhodné, i když voda v těchto bazénech musí být speciálně kontrolována a udržována. Připravte se na to, že z počátku si budete přát, abyste při návštěvě bazénu s vaším dítkem, měla další dvě ruce. Převlékat sebe a malého caparta je s nadsázkou olympijská disciplína. Většina dětí kurzy plavání zbožňuje a budou je s nadšením vyžadovat.
·         Cvičení s kočárkem
Další zmíněná aktivita je určená spíše maminkám na rodičovské dovolené. Jedná se o venkovní cvičení s kočárkem. Tyto kurzy najdete ve všech velkých městech v České republice a kombinuje se rychlá chůze s kočárkem i lehké posilování. Výhodou je, že vy se dostáváte do formy a miminko je na čerstvém vzduchu.
hudební kroužky
·         Hudební kurzy
V dětských centrech najdete i nabídku hudebních kurzů, které se zaměřují na obecnou hudební přípravu. Často je kombinovaná právě s pohybem. Využívají se jednoduché hudební nástroje jako jsou dřívka, bubínky apod.
·         Malování, tvoření
Takové kurzy se zaměřují na rozvoj jemné motoriky. Aktivity jsou různorodé. Děti se snaží přesýpat, malovat, modelovat, vkládat, šroubovat nebo navlékat korálky. Určitě v těchto kurzech získáte mnoho nápadů, jak s dětmi pracovat i doma.
·         Jazykové kurzy
Už pro předškolní děti se otevírají jazykové kurzy, kde se děti učí formou hry. Nejde o to, aby dítě za několik týdnů ovládalo cizí jazyk, ale aby se s ním seznámilo.