Kdo je nezná? Patří mezi ně např. Facebook, Twitter, Instagram. Nemusíte být aktivními uživateli, na to, abyste věděli, které to jsou a k čemu slouží. Někdo je uznává a někdo je odpůrce. Jsou sociální sítě dobré nebo špatné? Bohužel zde není jednoznačná odpověď, protože mají výhody a též velké nevýhody.
Facebook všude ve světě

Ke kladům patří komunikace s rodinou a přáteli, které nemůžete vídat denně například kvůli velké vzdálenosti. Jste tak alespoň v obraze, co se s nimi děje a jak se postupem času mění díky fotkám, které vkládají na své profily. Můžete se zde snadno seznámit s novými lidmi, které nemáte možnost potkat na ulici a i kdybyste je potkali, tak zřejmě nebudete mít dostatek odvahy, abyste je oslovili, přeci jen online má člověk víc kuráže a není tak těžké pozvat někoho na schůzku. K dalším kladům patří, že když přidáte fotku na svůj profil, tak tam zahlédnete samou chválu, protože samozřejmě nebudete vkládat fotku, o které víte, že tam vypadáte jak strašidlo.

To je také hlavním důvodem závislosti, lidé si takto zvedají sebevědomí, protože touží být opěvovaní samými lichotkami a čím více like (to se mi líbí), tím lépe. Ale je to správné? Kde je nějaké soukromí a zároveň bezpečí? Nikdy nevíte, kdo se na váš profil divá. Nejde jen o fotografie, ale i o informace jako např. zaměstnání, místo bydliště, rodinní příslušníci, telefonní číslo. Všech informací se dá snadno zneužít. Řeč je i statusech, kde píšete, co aktuálně děláte.
Sociální média

Nejvíce se to týká dětí. Dítě si dá status: Hurá, rodiče odjeli, konečně sám/sama doma. Kde je jistota, že si to nepřečte úchylný člověk a nevyužije toho? Měla by být nastavena věková hranice pro používání sociálních sítí, protože nevinné dítě si bude psát s virtuálním kamarádem, kterého osobně nezná a bohužel to může být pouze narušená osobnost, pedofil, který si zjistí informace o dítěti, to pak může dojít k nevratnému neštěstí. Dalším rizikem těchto sítí je, že děti touží po obdivu a snaží se co nejvíce zviditelnit, bohužel dostávají nápady, u kterých si často ublíží. Proto by měli rodiče zvýšit svou pozornost, pokud dítě začne projevovat zájem o sociální sítě.