Za poslední rok se ceny nemovitostí razantně zvýšily a podmínky hypotéky už nejsou dostupné pro každého. Jak to ale udělat, když chcete bydlet rychle a odmítáte platit nájem za něco, co nikdy nebude vaše? Možnost tu je.

Bydlení v mobilních domech je například v Americe velmi oblíbeným trendem, ať už kvůli cenové dostupnosti, nebo pro snadnou změnu lokality. A právě tuto možnost již začíná využívat čím dál větší množství mladých rodin i u nás. O co se jedná?

muž u jídla

Mobilheim je typ domu, který lze snadno přemístit, nemá totiž pevné základy. Náklady na výrobu mobilních domů Top-mobilnidomy.cz jsou mnohem nižší, než je cena stavebního materiálu za klasický dům. Proto je lze pořídit za mnohem menší obnos. Stačí vám k tomu vlastnit alespoň tak velikou část pozemku, aby se na ni mobilheim vešel.

Jaká je životnost mobilního bydlení?

Mobilní domy se vyrábějí ve vysoké kvalitě, tudíž je jejich životnost srovnatelná s životností klasických staveb. Navíc na rozdíl od klasických domů nestojí na základové desce, tudíž je zde menší riziko průniku vlhkosti.

Je vhodný na každé roční období?

Ačkoliv jsou mobilní domy rozšířené spíše jako sezónní bydlení, existují i ve formě tzv. celoročních domů. Víme, že ceny energií dosahují rekordních úrovní, proto je stejně jako klasické domy i mobilheimy potřeba kvalitně zateplit.

Jak dlouho trvá výroba takového bydlení?

Na bydlení ve vlastním mobilheimu nemusíte čekat roky, ale pouhé měsíce. Pokud ovšem chcete bydlet ještě dříve, můžete si koupit už hotový mobilní příbytek.

A co cena?

Ceny nových mobilních domů se pohybují v rozmezí jednoho až tří milionů. Záleží samozřejmě na rozloze, vybavení a volbě materiálu. Lze však pořídit i mobilní přístřeší z druhé ruky, čímž ušetříte jak peníze, tak přírodu.

Bude to vypadat dobře?

Každý chceme bydlet v co nejhezčím domě a tato možnost existuje i v tomto případě. Pokud si pod slovy mobilní dům představujete klasický karavan, nemůžete se více plést. Mobilní domy se vyrábějí ve spoustě různých designových provedeních, některé dokonce připomínají obyčejný, avšak moderní dům.

dům u vody

Lze si mobilní dům pořídit na hypotéku?

Jistě. Nemusíte mít peníze předem. Mnohé firmy vám dokonce zajistí co nejvýhodnější financování.

Začínáte nad touto možností uvažovat? Chcete-li více informací a nebo jen projednat své možnosti, bude nejlepší obrátit se přímo na firmu zabývající se výrobou a prodejem mobilního bydlení. Jednou z nejlepších možností se u nás jeví firma Top-mobilnidomy.