Kdyby se dalo mluvit o ideálním, tradičním prožití života, tak vždy tato linka obsahuje nalezení partnera, postavení domu a založení vlastní rodiny. Toto schéma je opravdu stereotypní, ale stále po něm velké množství lidí touží, možná z důvodu, že ho máme pořád v podvědomí. Pořízení pozemku, projektu domu a i samotné materiály, z kterých se dům staví, je velmi finančně náročný proces. Dnes si to z finančního hlediska mohou bez půjčky dovolit pouze velmi malé procenta lidí. Většinová společnost musí mít nějakou dobu stálý příjem, který poté musí dokládat při schvalování půjčky. Tato půjčka je pak splácena velmi dlouhou dobu, zpravidla kolem třiceti let.

dům s předzahrádkou

I přes všechny překážky je vlastnění domu se zahradou velice oblíbené. Důvodů může být mnoho. Pro mnoho lidí je velice důležité bydlet ve vlastním a radši budou splácet hypotéku za něco co je jejich než aby spláceli nájem na byt či dům někomu cizímu a ani jim daná nemovitost nějak nepatřila. Zároveň vyvstává otázka proč je oblíbenější dům než byt. V bytě je nutné vypořádat se nebo se smířit s hlučnými sousedy, udržovat společné prostory nebo platit za jejich údržbu a podobně. Ale v bytovém domě je zase velká výhoda komunity.

zahrada u domu

Pokud se s lidmi v domě známe, tak můžeme za nimi přijít, když potřebujeme s něčím pomoct, když si například zabouchneme klíče nebo doma se nám stane porucha a neteče voda. Dalo by se říci, že tato komunita může vniknout i mezi sousedy v rámci rodinných samostatně stojících domů, ale přesto tyto vztahy nemusí být tak úzké. S těmito lidmi se nemusíme tak často setkávat, přece jen nesdílíme s nimi vchod do domu a místo poštovních schránek a podobně. Druhý největší důvod oblíbenosti domu se zahradou je právě ta zahrada. Spousta lidí má v oblibě zahradničení a také má rádo to svobodu volby jak si tento prostor naprosto svobodně uspořádat.