Zazimování nadzemních bazénů Chlorito není mezi lidmi ještě příliš mnoho známé, a tak se často stává, že po ukončení koupací sezóny, putuje veškerá voda z nádrže do kanálu, nebo v lepším případě na záhony na zahradě. Jenže to je věčná škoda, protože voda, o kterou jste se po celý rok svědomitě starali, by vám mohla klidně dobře sloužit i v následující sezóně. Navíc se jedná o způsob, jak můžete ušetřit nemalé finanční prostředky za opětovné napuštění nádrže.vodní hladina, bazén
Jak to tedy udělat, abyste bazén uložili ke spánku i s vodou v něm obsaženou?
Zazimování nádrže není nic složitého a jistě to zvládnete svépomocí, stačí, když budete postupovat krok za krokem podle návodu – třeba toho, který si stáhnete na internetu. Uvidíte, že příští rok už vám celá akce půjde dobře od ruky.
V první řadě byste měli vědět, že platí to, že v jakém stavu vodu zanecháte, v takovém ji také najdete. Proto pokud nechcete být na jaře nemile překvapeni, musíte zajistit, aby voda v nádrži dosahovalo té nejlepší kvality, tedy takové, na jakou jste byli zvyklí, když jste ji připravovali na koupání. Tak jako vždy se proto přesvědčte o tom, že v nádrži nejsou obsaženy žádné nečistoty, ať už ty okem http://diskuse.doktorka.cz/dychani-okem/ viditelné anebo mikroskopické, že na stěnách nejsou inkrustace ani biofilm na hladině, a že je voda prostá zákalu. Také je nezbytné ověřit a zajistit správné hodnoty pH a koncentrace aktivní látky.námraza na trávě
Je vše v pořádku? Pak snižte hladinu vody až pod vstup do filtrace a otvory v nádrži zaslepte zátkami. Do vody následně vlijte zazimovač – speciální přípravek pro stabilizaci kvality vody přes zimu.
Ovšem pozor, nejedná se o žádnou nemrznoucí směs! Pakliže chcete mít jistotu, že vám mráz neponičí stěny nádrže, připevněte na hladinu dilatační plováky. Jsou snadno deformovatelné, takže snadno pohltí tlakové síly případného ledu a nádrži ani jejímu vybavení se nic nestane.